26 lutego 2016 roku ukazała się długo oczekiwana płyta MILCZENIE OWIEC pt. „Niepokoje”. W tym samym dniu pojawiła się reedycja naszej debiutanckiej płyty „Twarze”, która już od dawna była niedostępna.

PŁYTY MOŻNA ZAMAWIAĆ U NASZEGO WYDAWCY – MJM MUSIC PL!
„NIEPOKOJE”: http://goo.gl/NzX2Hl
„TWARZE” (REEDYCJA): http://goo.gl/3tBbhN
Więcej informacji na stronie: www.mjmmusic.pl.

Milczenie Owiec - Niepokoje

 

„Niepokoje” to drugi album gdańskiej formacji Milczenie Owiec. Zespół kojarzony do tej pory z debiutanckim materiałem pochodzącym z płyty „Twarze” (EMI Music Polska, 2005 rok), po 11 latach od fonograficznego debiutu powraca z kilkunastoma utworami będącymi w części kontynuacją swojego charakterystycznego rockowego stylu z pierwszego krążka.

Warstwa muzyczna nowego krążka to wypadkowa inspiracji hołdujących zarówno uznanym za klasyczne odmianom rocka lat 90-tych (grunge), czy 80-tych (rock progresywny), jak również sięgających do nowoczesnych nurtów szeroko pojętej muzyki rockowej. Za produkcję brzmienia utworów odpowiadają Szymon Sieńko i Mateusz Sieńko.

Kompozycje znajdujące się na płycie „Niepokoje” powstawały na przestrzeni kilku ostatnich lat. Odwołują się one do wrażliwości tych fanów mocnego rocka, którzy poszukują w tej muzyce czegoś więcej niż tylko przysłowiowego młócenia. Specyficznego charakteru dodaje kobiecy wokal i polskie teksty skupione wokół życiowych dylematów – zagubienia i prób odnalezienia się w nieustannie i szybko zmieniającym się współczesnym świecie.

Graficzna oprawa okładki albumu, nawiązująca do jego tytułu, przedstawia rzeźby uznanego artysty rzeźbiarza – Jarosława Urbańskiego.

Premiera płyty „Niepokoje” miała miejsce 26 lutego 2016 roku. Do tej pory wydawnictwo zapowiadały trzy oficjalne single: Bunt,Przyjdą tu i Ćma, jednak już na początku lutego pojawi się kolejny utwór firmujący nadchodzący krążek.

 

 

Tracklista:

01. Niepokoje
02. Cela
03. Degradacja
04. Przyjdą tu
05. Kokon
06. Ćma
07. Bunt
08. Niewiele
09. Zapytaj mnie czy cię kocham
10. Koma
11. To koniec
12. Mgła