„Ćma” – singiel bezpośrednio poprzedzający drugi album formacji, którego wydanie zapowiadane jest na początek 2016 roku.

Utwór „Ćma” Milczenia Owiec to migawki mrocznych zakątków ludzkiej natury. Często słabej i ulegającej destrukcyjnym pokusom, czasem prowadzącym do całkowitego zniszczenia. Słowa ukazujące kobietę uprawiającą „najstarszy zawód świata”, zatopione w dynamicznych i niepokojących rockowych dźwiękach, dają wyraz beznadziejności sytuacji, w której „ugrzęzła” bohaterka – przysłowiowa „ćma”.

Numer ten zawiera w sobie także elementy progresywno-rockowe, których spora ilość pojawi się na drugiej płycie rockmanów z Trójmiasta. Płycie, której wydanie było już w przeszłości kilkukrotnie anonsowane. Płycie spinającej pomysły na kompozycje rodzące się w latach 2006-2015. To prawie dekada. Jednak w klasycznym gatunku, jakim jest już obecnie ciężka muzyka rockowa, nie należy obawiać się muzycznego przeterminowania.

Informacje o nagraniu

zespół:
Ola Wysocka – wokal
Mateusz Sieńko – gitara, programowanie
Hubert Koczergo – gitara
Łukasz Gajowniczek – bas
Maciek Szymborski – perkusja

gościnnie:
Ewa Wentland – drugi wokal

Produkcja muzyczna: Milczenie Owiec, Szymon Sieńko
Realizacja nagrań (Nova Studio): Mateusz Sieńko, Hubert Koczergo, Maciek Szymborski
Mix i mastering: Szymon Sieńko

Share

No comments

You can be the first one to leave a comment.

Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Current day month ye@r *